permanentni tetovani

Permanentní make-up

Chcete být trvale nalíčené nebo třeba jen trochu výraznější v kteroukoli denní dobu a bez práce? Právě pro Vás je tu permanentní make-up.

Fotogalerie

Co je to?

Povrchová mikropigmentace, tedy metoda dočasného líčení, kdy se do horní vrstvy kůže implantují přírodní barviva.

Výhody:

 • odolný proti vodě, potu, otěru…ať pracujete, plavete, spíte či marodíte, stále jste upravená
 • vhodný i pro alergičky, kterým klasická líčidla dráždí oči nebo pokožku
 • p.m. lze upravit velikost a posazení očí, rtů,obočí, ale také vyrovnat jejich asymetrii
 • nepotřebujete zrcadlo ani brýle pro denní nalíčení,..
 • Praxe v tetování:  22 let (od r. 1997).
 • 2x ročně navštěvuji školící semináře o PM a tetování, proto se můžete vždy těšit na něco nového (postupy, anestetika, barvy, přípravky, konzultace s dermatology a tatéry z EU, kolegyněmi…).
 • V roce 2018 jsem absolvovala “ PERMANENT MAKE-UP EUROPIEN MASTER CLASS“ u Sviatoslava Otčenáše, tož je celosvětová ikona v PM, dohlíželi na nás i jeho Češští a Slovenští mistři, abychom se staly  PERMANENT MAKE-UP ARTISTY
 • nyní již používám nejmodernější organické  barvy Biotek a Li pigments, nebsahující již žádné sloučeniny kovů ani jiných škodlovin

NEBOJTE SE, NEBOLÍ TO !

Před úkonem provedu pealing, desinfekci kůže a aplikuji gelové anestetikum k umrtvení. Do očí se kapou anestetika, která oko umrtví, takže neslzí, nemrká a hlavně také nebolí.

Každý rok přicházejí na trh lepší a účinnější anestetika. Totéž platí i o barvách.

Budoucí tetováž předkreslím speciálním fixem, poradím jaký tvar bude právě pro Vás vzhledem k tvaru obličeje ten nejideálnější.  Sleduji změny mimiky tváře během předkreslování a našem hovoru. Jedině tak docílíme stejné obočí, linky, koutky rtů na obou stranách obličeje, potlačíme asymetrie. Během předkreslování stojíte, já sleduji pohyby Vaší tváře-mimiku, při pohledu na mne, do dálky, zrcadla…(cca 30 min)

Veškerý materiál používám jednorázový. Tetovací barvy mají atesty EU a certifikace.

V ceně tetování je vždy zahrnuta i korekce, která se provádí  po měsíci. Kvalitní gelová anestetika jsou též v ceně.

Permanentní make-up vydrží dle typu zákaznice, její péče o pleť a tetování, vliv vnitřního prostředí cca 1-5 let.

Prohlédněte si fotogalerii s čerstvými tetovážemi (pozor, 1.týden je barva hodně intenzivní, postupně však zbyde cca 50% barvy, která zoxiduje na požadovaný odstín – ten Vám předem předvedu). Omluvte prosím fotky na této stránce, jsou staré min 10 let. Omlouvám se, nelze mi nyní tyto fotky vyjmout, mohu upravovat pouze s texty. Budete-li chtít vidět aktuální fota, prosím, koukněte na Facebook ( f: Permanentní make-up Lenka Lakomá) nebo Instagram. Velice děkuji za pochopení a slibuji, že už brzy budou stránky nové.

Cca měsíc však trvá konečné vybarvení permanentu. U nových organických barev za 2-3 měsíce. Obzvláště rty se skutečně vybarvují min 2 měsíce. Znamená to, že až za 30 – 60 dní můžeme posoudit výsledek permanentu. Do té doby se barevný odstín stále malinko mění. (je nad ním vrstva buněk a tak může házet různé šedavé odstíny nebo vypadat tak, že tam nic není apod) Vzácně se stává, že se tetování skutečně objeví až po 6 týdnech od odpadnutí stroupků. Tetováž se může také občas i díky vráskám či práci mimických svalů zvláště u zákaznic se zralou pletí trochu po zákroku zdeformovat, působit křivě, nepravidelně či flekatě. Vydržte prosím , někdy i měsíc, vše bude v pořádku, během tetování se vše stále kontroluje a tak si můžeme být jisti, že po měsíci se vše ukáže jako dokonalé 🙂

Obecně hojení permanentu probíhá ve 3 fázích. V 1.fázi je čerstvý  PM velice tmavý, trochu širší a výrazný. Cca po týdnu, po odpadnutí stroupků je fáze č.2, pod stroupečky nebývá často vůbec nic, pak je tetováž flekatá – tedy nestejnobarevná. Tady je potřeba opět trpělivosti a důvěry. Vše bude OK 🙂  Konečná fáze č.3 nastává 28-31 den, kdy dochází k ustálení pigmentu a my konečně vidíme pomalu výsledek. Opravdu nelze soudit PM dříve než za 30 dní, až po celkovém vyhojení a dozrání pleti v místě tetováže. (víme, že obnova buněk pleti trvá 28 dní) Proto prosím vydržte, vim, je to těžké, všechny chceme být nejkrásnější hned…

Z konference svět.permanentního make-upu jsem přivezla NOVINKY: Tetuji 3D, 5D obočí, stínované či kombinované, pudrové (ombre) a 2-3barevné linky, také linky se stínem, prosvětluji zapadlé oči světlejší linkou u vn.koutku nad linkou klasickou… Rty jsou syté již i po  1 tetování bez korekcí… Odstraňuji starý či nepovedený permanent

CENÍK:

Rty– lze zvětšit či upravit jejich tvar nebo spadlý koutek vystínováním tak, aby vypadaly přirozeně krásné, aniž by okolí poznalo, že byly tetovány. Lze vykreslit také pouze konturu. Odstín se vždy volí dle dohody.

kontury rtů:     3 500,- Kč

kontura + výplň: 4 500 – 5000,- Kč

Linky – horní či spodní, dle typu zákaznice. Tetují se tenké linky podél kořínků řas pro zvýraznění a zvětšení oka, dále klasické linky. U spodních víček buď linka nebo tečky mezi řasy pro jemnější dojem. K horním linkám lze přidat stín s 1 či 2 barvami do vnějšího koutku
Cena:

 1 linky:      2 500,- Kč

oboje linky: 4 000,- Kč

horní linka + kousek spodních: 3 000,- Kč

linka se stínem + 1500 – 2000,- Kč

PM linek s nalepenými řasami (nedoporučuji):  příplatek 500,- Kč

Obočí – rámuje obličej, jeho tvar může pomoci ubrat či přidat na tloušťce-tvaru tváře. Proto jej důkladně předkreslím, pozoruji mimiku, která někdy přizvedne jedno  obočí až o 1 cm nahoru či dolů. Během konverzace se vysleduje nejběžněší výraz a tvar obočí se doladí. Následně je vystínováno chloupkovou metodou nebo vystínováno, nakombinovány chloupky se stínem, či vybarveno celé. Barva se namíchá dle barevného typu a přání zákaznice.
Cena obočí:  3 500 – 4500,- Kč

Tetováž obočí z jiného salonu (různé nepravidelné zabarvení, jizvy, asymetrie…):  5000,- Kč

Tetováž pihy: 500,- Kč

1 KOREKCE je v ceně a provádí se za 1-3 měsíce po tetováži, ne však déle než za 3 měsíce. Pak již korekce zdarma propadá. (Počítejte prosím s mými delšími objednacími termínky, pište tedy včas…)

Cena korekce po této době, do 6 měsíců:  500 – 1000,- Kč

Klientky, které se objednají na korekci a nepřijdou nebo se omluví jen 0-12 hod před korekcí, uhradí částku 500,- Kč. Jsem nucena toto opatření udělat, velice často mi některé dámy nedorazí, neomluví se a nebo až na poslední chvíli, kdy již nemám šanci termín obsadit. Objednací doba je u mne i 2 měsíce. Počítejte s tím prosím při objednávání na příp. korekci. Budete-li se objednávát, velice prosím o sms zprávy. Z hygienických důvodů nemohu při tetování sahat na mobil a protože tetuji celé dny, je těžké se mi dovolat. Ozvu se Vám vždy po práci. Děkuji za pochopení 🙂

Oživení barvy:

– do 1,5 roka: 1 linka či obočí: 1500 – 3 000,- Kč,  obě linky či rty: 2 000 – 3000,- Kč

– do 2 let: 2 000 – 3 500,-Kč, rty nebo oboje linky 2 500  – 3 500,- Kč

Cena je pouze za 1 aplikaci (v ceně není započtena případná další korekce za měsíc)

 

Jak se na tetování připravit?

 • 14 dní před výkonem denně užívat 1000mg vit.C, který se rozloží do několika menších denních dávek , s užíváním pokračovat i týden po úkonu, týden před zařadit i vit B.  Pozor, neužívat žádné multivitamíny, které obsahují vit. A – hrozilo by rozpití tetováže!
 • Velice vhodná jsou též homeopatika. Doporučuji Apis mellifica 15 CH – proti otokům či oparům a Arnica montana 15 CH – na rychlé vyhojení. Alikovat již den před i v den tetováže a i 2-3 dny po zákroku.
 • drogy, léky obsahující kys.acetylsalycilovou (jako Acylpiryn,Anopyryn, Ibuprofen …) ne minimálně 3 týdny před
 • alespoň 3 dny před tetováží nechodit do solária či na prudké slunce
 • 24 hod před výkonem nekonzumovat alkoholické nápoje
 • alespoň 12 hod před ne Colu, kávu, nic, co ředí krev a také žádné líčení, pouze lehký denní krém
 • v den tetováže se dobře najezte, dopřejte si dostatek tekutin a pak bude výsledek 200% (hypoglykemie)
 • po vyhojení oparu musí uběhnout 1 měsíc. Klientka trpící opary, která chce tetováž rtů, MUSÍ své rty připravit. (Nechat si od lékaře předepsat Herpesin tablety a začít s užíváním již 2 dny před výkonem). V den tetování i den poté je ještě dobré potírat rty jakoukoliv mastí proti oparům. Kdo tuto kúru neprovede, vystavuje se nebezpečí rozsáhlých oparů a vypadnutí barvy. (týká se i zákaznic majících herpes 1x ročně)
 • není vhodné mít menzes, žádné zánětlivé onemocnění ani silnější rýmu
 • nesmíte užívat min. 2 měsíce před tetováním žádné čistící (detoxikační) přípravky, kůry na hubnutí ani přípravky na zvýšení imunity: diety, čaje, kúry, Zelené potraviny – tedy ječmen či chlorelu, aloe, Wobenzym, echynaceu…. (organizmus se naučí zbavovat se cizích látek a vyloučil by i nový permanentní make-up).
 • po užívání antibiotik počkejte  s tetováním 1 měsíc
 • 1-2 hodiny před tetování nekouřit (anestetika pak tolik nefungují)

Jak se o PM a tetování starat?

Každá zákaznice obdrží tyto rady sepsané.

 • Po úkonu je nutno odsávat případný tkáňový mok čistým papírovým kapesníčkem každou hodinu po dobu alespoň 24 hodin. Tím, že bude tetované místo suché, nehrozí zaschnutí tk. moku na kůži a následné praskání stroupků s dlouhým a bolestivým hojením. (většina klientek udává „opocování“ tetováže pouze pár hodin, popř. vůbec)
 • První 2 noci spát na zádech se zvýšenou polohou hlavy.
 • Po celý měsíc není vhodné navštěvovat solárium ani přímé slunce, provádět hloubkové čištění pleti, navštěvovat saunu či bazén.
 • Během prvního týdne nedoporučuji kontakt s vodou, sluncem, mastnými krémy, líčidly, nepoužívat lak na vlasy. Žádná fyzická námaha!
 • Tetování rtů potírat Mastí po PM, kterou můžete zakoupit u mne za 100,- Kč.(jen rty)
 • V žádném případě neolupovat ani neodstříhávat případné trčící suché šupinky (stroupky), které se mohou při nedostatečném odsávání udělat. V tetováži by pak zůstaly bílé tečky. Při odloupání i odmáčení stroupků hrozí zrůžovění tetováže.
 • týden po úkonu nesportovat, nepohybovat se v prašném či jinak rizikovém prostředí (pára, přímé slunce)
 • pozor též na silný výskyt pylů ve vzduchu na jaře (raději užít antihistaminika i preventivně)
 • cca po 6 dnech možno lehounce namazat Panthenolem po opalování z lékárny

Nepoužívejte přípravky s vitaminem A – nebezpečí rozpité kontury rtů!!!

Nepodceňujte prosím přípravu i péči o nový PM. Tím, že EU zakázala použití různých stabilizátorů… do barev na PM, barvy již poslední roky nechytají a nedrží tak dobře. Je jedno u jaké firmy barvy koupíme, pravidla pro získání certifikace jsou stejná. Proto je Vaše péče o PM tak důležitá. Potřebujeme co nejdokonalejší výsledek – aby PM co nejlépe držel. Chcete-li např. krásné jemné chloupkové obočí a přijdete nenajedena, s kávou či alkoholem v krvi…, pak neprotetuji každý chloupek 3-5x, ale třeba 15x a tak logicky nebude tetování krásně jemné, ale slité, chloupky silné. Jsme-li hladové či nevyspalé, anestetika nefungují, po kávě či alkoholu kůže krvácí. Ačkoli všem radím jak se na tetováž připravit, dámy velice často nedodrží co měly a pak není výsledek takový jaký bych si přála. Proto prosím dámy, je to obličej. Nepodceňte přípravu a budete spokojeni. Já jsem pečlivá, mám ráda dobře odvedenou práci, ale potřebuji k tomu Vaši spolupráci 🙂

PS: moc se omlouvám za staré fotografie, mám velice málo času a po aktualizaci těchto stránek se mi nedaří odstanit staré fotky a nahradit je novými. Nemohu se do této sekce vůbec dostat. Slibuji, že se pokusím co nejrychleji vše napravit a nahradit tyto letité fotky novými. Něco jsem dala na facebook ( Permanentní make-up Lenka Lakomá) nebo na Instagram

Děkuji za pochopení.. a nevíte někdo jak nafouknout den a stihnout všechny plány?  ??  🙂

všem krásné pohodové dny

 

-->